کارگاه آموزش مهارت زندگی

3,490,000 تومان

دسته بندی ها

یاد گرفتن مهارت‌های زندگی به چه دردی می‌خوره!؟

📌 اگه تو ارتباط گرفتن با آدم‌ها مشکل داری!، اگه مرزبندی رو بلد نیستی!،‌ اگه تو “نه” گفتن مشکل داری!، اگه به اندازه‌ای که دلت می‌خواد جراتمند نیستی و به راحتی حقت رو پایمال می‌کنن و نمی‌تونی از خودت دفاع کنی!؟، اگه نمی‌دونی با خشم و عصبانیتت چیکار کنی و همه‌ش خرابکاری به بار میاد! و بعدش تو می‌مونی و کلی ببخشید، معذرت می‌خوام‌های بی‌فایده!، اگه استرس روزگارت رو سیاه کرده و نمیدونی چطور میشه مدیریتش کرد!؟، اگه حل مسئله‌ت ضعیفه و هر مشکلی که به وجود میاد به جای حل کردن فقط اضطراب می‌گیری و آخرش هم بدون حل کردن رها می‌کنی یا بدترین گزینه ممکن رو انتخاب می‌کنی و تصمیمات اشتباهت تو زندگی خیلی زیاده!، اگه احساس ارزشمندی و مفید بودنت تو زندگی کمه و می‌خوای خودت رو بیشتر بشناسی و جنبه‌های تاریک و آشکار روان‌ت رو پیدا کنی و مسیر خودآگاهی رو شروع کنی!، اگه مدیریت هیجاناتت ضعیفه و نمی‌دونی کجا چه هیجانی رو نشون بدی که بعدش به جای پشیمونی و نشخوار فکری حست به واکنش اون لحظه‌ت مثبت باشه و کمترین حسرت و ای کاش رو داشته باشی!، اگه سواد عاطفی پایین باعث به وجود اومدن تنش و ناراحتی زیادی تو رابطه عاطفی‌ت شده و تنش و تعارض‌های زیادی رو تو زندگی عاطفی با شریکت تجربه می‌کنی و صدها اگر دیگه!. مهارت‌های زندگی واسه تو هستش. اینجا قراره تو ده گام و سی و پنج ساعت مفصل بهت چیزهایی رو یاد بدم که خیلی از آدم‌ها با باخت‌های خیلی زیاد به دستش میارن، با تجربه‌های تلخ، با هزینه‌های گزاف و کاملا بی‌دلیل. قراره بهت یاد بدم مهارت زندگی چیه و چه مدلی خودمون رو واسه زندگی تجهیز بکنیم!…

چرا باید مهارت‌های زندگی رو یاد گرفت!؟

📌 واقعیت اینه که: زندگی یه سفره و برای سفر باید بار و بندیل رو بست. اصول ده‌گانه مهارت‌های زندگی همون بار و بندیلی هستش که تو مدرسه، اجتماع و تو محیط زندگی باید به ما یاد میدادن که متاسفانه یاد ندادن و نمیدن. پس خیلی از ما بدون یاد گرفتن می‌زنیم تو دل زندگی و خطا پشت خطا و تجربه پشت تجربه و هزینه پشت هزینه و اشتباه پشت اشتباه. چیزهای مهم و اساسی و بنیادینی که برای یک زندگی بهتر میشد به سادگی آموخت ولی خیلی از ما به هزینه یک عمر و یه مجموعه باخت سنگین بدست‌شون میاریم که واقعا نمی‌ارزه!. اینکه چطور با آدم‌ها رفتار کنیم که به جای سو استفاده کردن حد و حدود و مرزهای ما رو بشناسن و احترام بگذارن!، اینکه چطور میشه در اوج احترام و بدون زد و خورد از حق خودمون جراتمندانه دفاع کنیم!، اینکه چطور خشم‌مون رو مدیریت کنیم که مدام نخوایم هزینه بدیم!، اینکه چطور با آدم‌ها مذاکره کنیم که به جای فاصله گرفتن و تنش حرف همدیگه رو بفهمیم و در اوج همدلی بشیم دو تا انسان منطقی که بلدن از اصول مذاکره استفاده کنن و ده‌ها مسئله دیگه!، همه و همه در دوره جامع مهارت‌های زندگی قراره مورد بحث قرار بگیره…

چی تو این دوره یاد میدید که واقعا بدرد زندگی واقعی‌مون بخوره!؟

📌 یه رابطه موثر چه شکلیه و چطور با آدم‌ها به بهترین و اصولی‌ترین شکل ارتباط بگیریم که به جای طرد و تحقیر، رفیق‌مون بشن و صمیمیت رو تو روابط تجربه کنیم و کمتر تجربه دردناک رها شدگی رو تجربه کنیم!، چطور خشم‌مون رو مدیریت کنیم که در عین احقاق حق و بدون آسیب زدن و آسیب خوردن حرف‌ و خواسته‌مون رو زده باشیم!، جراتمندی چه شکلیه و چطور میشه آدم جراتمندی بود!، استرس کجا و چطور داره روح و روان‌مون رو بهم میریزه و چطور میشه مدیریتش کرد که تو مواقع بحرانی نیاد زندگی‌مون رو به هم بریزه و با تنش و فشار انواع و اقسام مشکلات جسمانی و روانی رو برامون ایجاد کنه!، چطور تو تصمیم‌گیری‌ها بهترین حل مسیله رو داشته باشیم و بهترین گزینه با کمترین معایب و بیشترین مزایا رو داشته باشیم!، عزت نفس چه شکلیه و چه مدلی می‌تونیم احساس ارزشمندی خودمون رو بالاتر ببریم!، چطور هیجان‌هامون رو مدیریت کنیم که نه هیجان سرکوب بشه و نه تنش بیفته تو زندگی‌مون!، زمان رو چطور مدیریت میشه کرد که هم به کارهامون برسیم و هم به تفریحات‌مون!، چطور خلاقیت رو به زندگی‌مون اضافه کنیم و آدم خلاق‌تری باشیم!، سواد عاطفی چیه و چیکار کنیم که تو زندگی تنور رابطه روز به روز گرم‌تر بشه نه سردتر….

مدرس دوره آموزش مهارت‌های زندگی کیست؟!

📌 امید امانی
دکتری روانشناسی بالینی از دانشگاه شهید بهشتی

بعد از ثبت نام کردن تو این دوره چه محتوایی رو قراره دریافت کنیم!؟

📌 ۳۵ ساعت آموزش علمی عملی مهارت‌های زندگی که از دل آخرین یافته‌های پژوهشی و علمی و تجارب سال‌ها فعالیت بالینی با مثال‌های واقعی و کاربردی از زندگی روزمره و موقعیت‌های پر تکرار زندگی، قراره در قالب وویس‌های یک ساعته به بحث و آموزش بهترین و درست‌ترین رفتار تو موقعیت‌های مختلف بپردازه و آموزش بده که چطور تو موقعیت‌های مختلف زندگی با شرایط پیچیده‌ای که یاد نگرفتیم چطور باهاشون برخورد کنیم!، مواجه بشیم و رفتار درست رو نشون بدیم.

دوره آموزشی مهارت‌ های زندگی مناسب چه کسانی هست؟!

📌 کلیه افراد بزرگسالی که نیاز به کسب مهارت‌های لازم برای داشتن زندگی سالم هستند. بنابراین چه افرادی که وارد رابطه عاطفی شدن، ازدواج کردن، چه افرادی که در حال حاضر رابطه عاطفی را تجربه نمی‌کنند،  چه عزیزانی که برای ایجاد رابطه موثرتر با پارتنر، همسر، فرزندان، دوستان و حتی خانواده و همکاران نیاز به کسب مهارت دارند، یا عزیزانی که برای تنظیم و مدیریت هیجانات مخفی شون نیاز به کسب مهارت دارند؛ می‌توانند در این دوره شرکت کنند. به طور کلی مخاطب این دوره می‌تواند کلیه افراد بزرگسال( بالای ۱۶ سال )باشند که برای زندگی سالم‌تر و امن‌تر اقدام می‌کنند.

این دوره بیشتر به درد چه آدم‌هایی میخوره!؟

📌 هر آدم بزرگسالی که تو اجتماع زندگی می‌کنه باید مهارت زندگی رو یاد بگیره. باید یاد بگیره مرز چیه!، مرزبندی کدومه!، چطور از حقش دفاع کنه و چطور به افکار، رفتار و هیجانتش تسلط داشته باشه. از دوره نوجوونی که آدم‌ها یواش یواش از فضای گرم و امن خونه فاصله می‌گیرن و وارد اجتماعات پیچیده‌تر با انواع بازی‌های روانی میشن باید یاد بگیرن چطور در مواجهه با شرایط مختلف بتونن از عهده خودشون بر بیان. همه این نکات مهم رو تو ده گام و سی و پنج ساعت براتون تو این دوره تشریح کردم.